Podziel się:

Drewniane Szachy Szkolne dla Dzieci, B&B

59,90 
Ilość
wysyłka 24h

Czas na zwrot - Karta produktu

Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

Gra logiczna - szachy szkolne wykonana z wysokiej jakości drewna przeznaczona do zabawy zarówno dla starszych, jak i młodszych geniuszy :)

Szachy szkolne to gra logiczna, która znakomicie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Maluch poprzez zabawę ćwiczy swoją koncentrację oraz uczy się myślenia strategicznego.

Zestaw zawiera planszę oraz pionki i figury w dwóch kolorach - czarnym i białym. W skład każdego z nich wchodzi 16 figur: 

- król,

- hetman,

- 2 gońce,

- 2 skoczki,

- 2 wieże,

- 8 pionków.

Produkt wykonany z wysokiej jakości drewna, plansza wykończona metodą sitodruku. Pudełko zawiera specjalną formę na przechowywanie pionków i figur. Każda bierka posiada wyciszenie na spodzie.

 

Zasady gry

Grę rozpoczyna gracz z białymi figurami. Gracze na zmianę posuwają swoje bierki zgodnie z zasadami ruchu dla każdego z nich i jeśli zajmie ona pole przeciwnika - zbija jego bierkę. Szach oznacza możliwość zbicia króla, która powinna zostać zwalczona przez przeciwnika w kolejnym ruchu. Mat natomiast oznacza postawienie króla przeciwnika w szachu, przed którym nie ma już obrony - kończy partię, a grę wygrywa gracz, który bierką matuje króla swojego przeciwnika.

 

Opakowanie: plansza, 16 figur + 16 pionków

Wymiary: 28 x 28 cm (plansza)

Kategoria wiekowa: 5 lat

 

 

Opis produktu zastrzeżony.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii