Podziel się:
Książka „Ostatnie Dziecko Lasu”, RICHARD LOUV
38,70 
Ilość
Towar chwilowo niedostępny.

Czas na zwrot - Karta produktu

Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

Rewelacyjna książka dla rodziców o tym, w jaki sposób pogodzić wyzwania współczesnego świata z potrzebami ludzkiego organizmu.

Przez ostatnie kilka dziesięcioleci radykalnie zmienił się sposób rozumienia przyrody przez najmłodszych. W dzisiejszych czasach dzieciaki są świadome globalnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, jednak ich kontakt fizyczny oraz intymna relacja z przyrodą powoli zanika. Choć badania wskazują na fakt, że kontakt z przyrodą pomaga leczyć ADHD, poprawia koncentrację i koordynację ruchową, regeneruje umysł i ciało, to wzrasta liczba osób, których kontakt z naturą jest stanowczo ograniczony.

Książka "Ostatnie dziecko lasu" radykalnie zmienia sposób myślenia o przyszłości, zarówno naszej, jak i naszych dzieci. Autor nie zachęca do powrotu do leśnej chaty, lecz pokazuje w jaki sposób pogodzić wyzwania współczesnego świata i nowoczesnych technologii z nienadążającymi za nimi potrzebami ludzkiego organizmu.

Książka została przetłumaczona na kilkanaście języków, wywołując jednocześnie liczne dyskusje wśród nauczycieli, lekarzy i rodziców. Stworzony przez autora termin deficytu natury wpisał się do debaty o zrównoważonym rozwoju.

Wg Adama Wajraka, przyrodnika i dziennikarza, książka doskonale przedstawia, czym kiedyś było dzieciństwo i czym powinno być dziś. Pokazuje dlaczego tak ważny jest kontakt dziecka z przyrodą. Bez zaglądania w zakamarki, spacerów po lesie lub łące, podglądania innych stworzeń po prostu nie będziemy szczęśliwi i nic innego nie jest w stanie nam tego nie zastąpić.

 

 

Opis produktu zastrzeżony.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii