Podziel się:
Otulacz Wełniany SIO V3 One Size Plus - Pastel Mood, Merino, Napy, PUPPI
117,90 
Ilość
Towar chwilowo niedostępny.

Czas na zwrot - Karta produktu

Ocena: 0 na 6 (opinii: 0) DODAJ OPINIĘ

 

Otulacze PUPPI są wykonane z dwóch warstw bardzo miękkiej i cienkiej flaneli wełnianej - 100% wełna merynosów, wyprodukowanej w Polsce. Wełna Puppi nie jest poddawana apreturze chemicznej, w związku z czym nie zawiera szkodliwych dla zdrowia maleństwa związkow chemicznych. Otulacz w systemie SIO posiada wewnątrz dwie napki, do których można wpiąć wkład SIO. Otulacz można używać zarówno ze zwykłymi wkładami chłonnymi, jak i tymi z systemu SIO Puppi.

Rozmiar One Size Plus jest idealny, jeśli:

- zaczynasz przygodę z pieluszkami wielorazowymi i Twoje dziecko waży już ok. 10 kg,

- potrzebujesz osłonki pieluszkowej do stosowania na pieluszkę formowaną.

System inteligentnie rozmieszczonych napów sprawia, że otulacz bez problemu można dopasować zarówno na mniejsze niemowlę jak i na dwu-,  trzyletniego malucha. Otulacz posłuży więc do końca okresu pieluchowania. Kolorowe napki oraz ozdobne obszycie dodaje uroku otulaczowi.  

Odpowiednia struktura wełny oraz zawartość naturalnej lanoliny w jej włóknach sprawia, że otulacz doskonale zatrzymuje wilgoć wewnątrz pieluszki. Ponadto jest to w 100% naturalna tkanina, ktora w pełni oddycha zapewniając tym samym fantastyczną cyrkulację powietrza, co z kolei minimalizuje ryzyko wystąpienia odparzeń czy innych podrażnień. Dodatkową zaletą wełny są właściwości termoregulacyjne , co czyni otulacz niezastąpionym zarówno zimą, jak i latem podczas upałów.

Bardzo ważną w pieluszkowaniu cechą wełny jest także fakt, iż tworzy ona środowisko nieprzyjazne patogennym bakteriom. Zawartość lanoliny przyczynia się do rozkładu moczu na sole i wodę, która jest z łatwością odparowywana. To właśnie dzięki temu otulacze wełniane można prać znacznie rzadziej niż te wykonane z tkanin syntetycznych. Jeśli nie zdarzy nam się większe zabrudzenie, otulacz po przewinięciu dziecka wystarczy rozwiesić do przewietrzenia się. Kiedy wełniana osłonka całkowicie wyschnie, nadal będzie miała neutralny zapach, co świadczy o tym, że w jej włóknach nie rozwinęły sie bakterie, jest czysta i gotowa do ponownego użycia.  Tą naturalną osłonkę pieluszkową wystarczy prać nawet raz na dwa-trzy tygodnie!

Otulacze Puppi można używać z dowolnymi wkładami chłonnymi, pieluszkami skladanymi, prefoldami oraz wiekszością pieluszek formowanych.Szerokość w najwęższym miejscu w kroku wynosi 17 cm.

Instrukcja prania:
- prać ręcznie lub w pralce na programie do wełny, w środkach przeznaczonych do prania wełny,
- nie moczyć powyżej 5 godzin,
- w razie konieczności usunięcia trudniejszych zabrudzeń, najlepiej zastosować odpowiedni do wełny odplamiacz, w razie konieczności potarcia, należy wykonywać je delikatnie, lepiej użyć własnych palców niż trzeć tkaniną o tkaninę,
- do prania nie używać mydła. Wszelkie środki do pielęgnacji otulaczy wełnianych znajdziecie Państwo w naszym sklepie w kategorii PRZEWIJANIE - AKCESORIA - PRANIE.

Materiał: 100% wełna merino.

Rozmiar: one size plus (10-18kg).

Zapraszamy do oglądnięcia filmiku :)

 

Opis produktu zastrzeżony.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii