Formowanki

Pieluszki formowane, podobnie jak inne nowoczesne pieluszki wielorazowe, swym kształtem przypominają klasyczną, jednorazową pieluszkę. Odróżnia ją jednak od innych wielorazówek oraz pieluch jednorazowych fakt, iż w swojej budowie nie posiadają warstwy nieprzemakalnej.  W całości wykonane są z naturalnych włókien takich jak: bambus, konopia, bawełna itp. i aby zapewnić dziecku ochronę przed przeciekaniem, należy używać formowanki w parze z nieprzemakalnymi osłonkami tzw. otulaczami.

Pieluszki charakteryzują się wysokim stopniem chłonności. Doskonale przylegające do ciała maluszka elastyczne i mięciutkie gumeczki zapewniają dodatkową ochronę i bezpieczeństwo. Pieluszki są bardzo przyjemne i delikatne, w szczególności zalecane dla niemowląt ze skłonnościami do reakcji alergicznych. Niezastąpione na noc, tutaj górują nawet nad jednorazówkami, oczywiście pod warunkiem, że zastosujemy dobry otulacz, czyli wykonany z grubszej warstwy nieprzemakalnego, a jednocześnie oddychającego PUL, oraz szerszy na pupie. W 100% naturalną alternatywą dla otulaczy PUL są otulacze  z wełny merino, które świetnie pochłaniają wilgoć i zapachy, a dobrze zalanolinowane okazują się podobnie skuteczne..

Przy wyborze pieluszek formowanych należy więc pamiętać o konieczności zaopatrzenia się w otulacze/osłonki. Bez otulacza pieluszka formowana nadaje się tylko do założenia w upalne dni, aby maluszek "pobaraszkował" sobie w samej pieluszce np. w ogrodzie na nieprzemakalnej macie. 

Komfortowe i wygodne pieluszki formowane w prosty sposób się zakłada. Pieluszki występują w wersji na napy lub na rzepy. W naszej ofercie posiadamy ekologiczne i naturalne pieluszki formowane znanych producentów: PUPPI oraz TOTS BOTS